Правників Могилянки почали навчати протидіяти корупції

У вересні поточного року в Києво-Могилянській академії розпочався міждисциплінарний курс для магістрів-правників «Корупція, суспільство та державна політика».

Курс познайомить студентів-юристів із корупцією як соціальним та правовим явищем та сформує систему знань і прикладних навичок ефективного запобігання та протидії корупції, а також – легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Курс розроблений науково-освітнім Центром по боротьбі з корупцією при КМА, який заснували громадські організації «Центр протидії корупції» та «ТІ Україна» спільно з Києво-Могилянською Академією.

Серед викладачів – всесвітньо відомі борці з корупцією, як, наприклад, Педро Гомез Перейра, бразильський юрист, який конфісковує активи Сицилійської мафії та Аліна Мунджіу-Піппіді, відома румунська антикорупційна діячка,  експерт в сфері протидії політичній корупції, нині очолює Європейський науково-дослідницький  центр  з протидії корупції та державного будівництва Університету “Школа  управління Херті” (Берлін) та дослідницький проект ANTICORRP.

Також курс читатимуть українські журналісти-розслідувачі, експерти Реанімаційного Пакету Реформ, найкращі практики з правоохоронних органів: Генеральної прокуратури України, Національного Антикорупційного Бюро (НАБ) та Державної служби фінансового моніторингу.

У планах Центру навчати протидії корупції не тільки студентів КМА, але й давати системні практичні знання у цій сфері майбутнім детективам НАБ, слідчим, суддям, держслужбовцям та журналістам.

Центр займатиметься не лише навчанням, але й дослідженням явища корупції в Україні з усіма її національними особливостями.

Лекція-відкриття відбулася 21 вересня. Повний зміст та розклад курсу можна завантажити на сайті.